ADV
Wiadomości
Trending

Nie wszyscy żołnierze i funkcjonariusze te święta spędzą z najbliższymi. #WolneMiejsceDlaMunduru

Nie wszyscy żołnierze i funkcjonariusze te Świąt Bożego Narodzenia spędzą z najbliższymi. Zostawmy #WolneMiejsceDlaMunduru, w ten symboliczny sposób połączmy się z tymi, którzy stoją na straży granic.

Z tego powodu trwa akcja #WolneMiejsceDlaMunduru. Przy wolnym nakryciu przy stole wigilijnym niech stanie winietka, która będzie symbolem wsparcia dla obrońców granic.

Pliki do pobrania i wydrukowania <==

W tym roku Święta Bożego Narodzenia nie wszyscy będą mogli spędzić w rodzinnym gronie. Tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy nawet w ten wyjątkowy czas radości i rodzinnego ciepła, będzie pełnić służbę na polsko-białoruskiej granicy z dala od swoich rodzin i bliskich.

Wspieramy akcję #WolneMiejsceDlaMunduru! Niech będzie ona wyrazem naszego poparcia dla obrony granicy, a także znakiem solidarności z żołnierzami i funkcjonariuszami, którym tam służą.

Tradycja pozostawiania wolnego nakrycia przy wigilijnym stole jest mocno zakorzeniona w polskiej kulturze. Dawniej wolne miejsce było zostawiane dla dusz zmarłych, obecnie częściej utożsamiamy je z niespodziewanym gościem lub zagubionym wędrowcem, który może zapukać do naszych drzwi.

Chcemy, aby akcja #WolneMiejsceDlaMunduru była kontynuacją wsparcia dla służb mundurowych w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem. Pokażmy jak wielka jest nasza wdzięczność dla żołnierzy i funkcjonariuszy,  że na stałe, sercami jesteśmy z nimi. Mały gest jakim jest pozostawienie wolnego miejsca dla munduru ma ogromną moc!

Niech w każdym domu, przy wolnym talerzu stanie winietka, ukazująca miejsce dla obrońców granic!

Bądźmy razem w Boże Narodzenie!

Grafika: DWOT
WOT

Podobne artykuły

Back to top button