Wiadomości

Niebezpiecznie na drogach powiatu tarnowskiego

Tylko wczoraj na drogach powiatu tarnowskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy miał miejsce przed południem w Łowczówku, drugi po południu w Łęgu Tarnowskim.

W Łowczówku kierowca autobusu wykonujący przejazd zastępczą komunikacją, w związku z remontem trasy kolejowej, na wąskiej drodze uderzył bokiem w znak drogowy. W wyniku tego uderzenia została wybita szyba, a pasażer siedzący w tym miejscu w autobusie doznał urazu głowy. Kierowca autobusu przyjechał w rejon stacji kolejowej w Tarnowie skąd ranny mężczyzna trafił do szpitala. Na miejscu pojawili się również policjanci, którzy wykonali oględziny pojazdu i sprawdzili jego stan techniczny. Kierowca autobusu był trzeźwy.

Kilka godzin później w Łęgu Tarnowskim z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn 21-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego jadąc ulicą Dolną, zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącą 62-letnia mieszkanką Tarnowa. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Łęg Tarnowski i PSP z Tarnowa, załoga karetki pogotowia oraz policjanci ruchu drogowego. W wypadku ucierpiała tarnowianka, która trafiła do szpitala wojewódzkiego. Okazało się, że ma złamaną kość stopy oraz potłuczone żebra. Obie panie w chwili zdarzenia były trzeźwe.

W obu przypadkach zostały wszczęte czynności w związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci tarnowskiej komendy miejskiej w ramach wszczętych postępowań wyjaśnią wszystkie przyczyny i okoliczności tych wypadków.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast