ADV
WiadomościWideo
Trending

Niech mury, pną się do góry! Ruszyły pracę przy budowie mieszkań w Łękach / zdjęcia i video

We wtorek, 26 marca 2024 r. w Łękach odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia łopaty na inwestycji pn. „Budowa czternastu budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej wraz z infrastrukturą techniczną na działce nr 1468/5 w miejscowości Łęki, Gmina Borzęcin – etap I”.

W ramach realizowanej inwestycji powstanie 28 lokali mieszkalnych 3-pokojowych o metrażu od 60 do 70 m2 wraz z infrastrukturą techniczną, niezbędnym układem komunikacyjnym i zagospodarowaniem terenu. Wykonawcą robót jest firma eRSbet Sp z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, która wykona zamówienie za kwotę 9 milionów 768 tysięcy 357, 34 złotych brutto. Termin realizacji zadania to 13 miesięcy od dnia podpisania umowy. Umowę na realizację zadania podpisano w dniu 14 lutego b2024 r., więc najemcy będą mogli wprowadzić się do mieszkań już w drugim kwartale 2025 roku.

– W ramach inwestycji powstanie 28 mieszkań o umiarkowanym czynszu przeznaczonych na wynajem. Chcemy stworzyć nie tylko stabilną, bezpieczną i energooszczędną konstrukcję, ale też prawdziwy dom dla przyszłych najemców, tak, aby mogli się tu czuć bezpiecznie, komfortowo oraz stabilnie w tych pięknych zakątkach przyrody, które otaczają tę lokalizację – mówi Michał Lysy, prezes zarządu SIM Małopolska.

Inwestycja prowadzona jest przez SIM Małopolska, spółkę szesnastu gmin i Krajowego Zasobu Nieruchomości.

– Dzięki tej inwestycji zwiększy się liczba mieszkańców miejscowości. To również jest ważne z punktu widzenia jej rozwoju. Funkcjonuje tutaj szkoła prowadzona przez stowarzyszenie, do której uczęszcza niewielka liczba uczniów. Z pewnością to osiedle, kiedy zostanie oddane do użytku, wpłynie na to, że tych uczniów w szkole przybędzie i rachunek ekonomiczny funkcjonowania placówki zdecydowanie się poprawi – podkreśla Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Prócz samych domów, inwestycja obejmuje pełną infrastrukturę, w tym drogi, parkingi, chodniki i plac zabaw.

– Kilka lat temu, jeszcze jako poseł, wspólnie z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, przygotowywaliśmy projekt Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Gratuluję samorządowi, gratuluję panu wójtowi Januszowi Kwaśniakowi i wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia, a mieszkańców i chętnych zapraszam do tego, aby włączać się w to zadanie dlatego, że dzięki SIM-om można zamieszkać w takich mieszkaniach znacznie taniej niż na rynku deweloperskim – zaznacza Stanisław Bukowiec, poseł na Sejm IX kadencji.

W uroczystości wzięli udział: Michał Lysy – Prezes Spółki SIM Małopolska, Piotr Stachowicz – Dyrektor Biura Spółki SIM Małopolska, Daniel Janeczek – Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki SIM Małopolska, Michał Szymczyk – Doradca Regionalny Krajowego Zasobu Nieruchomości, Stanisław Bukowiec – Poseł na Sejm IX kadencji, Rafał Stanuszek – Prezes Zarządu Firmy eRSBet wykonawca inwestycji, Mateusz Legutko – Wiceprezes Zarządu Firmy eRSBet, Józef Zbozień – inżynier budowy, Czesław Małek – Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin, Maria Kamysz – Radna Rady Gminy Borzęcin, Anna Rogóż – Kierownik Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Gospodarki Mieszkaniowej, Planowania Przestrzennego i Działalności Gospodarczej w Urzędzie Gminy Borzęcin oraz Mirosław Pyzik – inspektor ds. nieruchomości i mienia komunalnego w Urzędzie Gminy Borzęcin.

IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button