TOPTOP
Powiat BocheńskiWiadomościWideo
Trending

Niedziela Palmowa 2021 w Lipnicy Murowanej

Jutro – 28 marca 2021 r. Niedziela Palmowa, to wielkie święto w Kościele katolickim i zapewne wielu z Was chciałoby w tym dniu być w Lipnicy, grodzie króla Łokietka i ojczyźnie św. Szymona.

Sytuacja pandemiczna i nowe obostrzenia na to nie pozwalają. Po raz kolejny organizatorzy tego pięknego wydarzenia muszą odnaleźć się w trudnej rzeczywistości. Stąd 62. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego odbędzie się w zmienionej formule.

Konkurs odbędzie się bez udziału publiczności i wydarzeń towarzyszących. Na płytę rynku organizatorzy zapraszają tylko uczestników Konkursu, którzy z zachowaniem reżimu sanitarnego przyniosą i postawią palmy w godzinach 7.30 – 10.00, bądź zgłoszą w biurze organizacyjnym (palmy dziecięce). O godz. 10.45 nastąpi poświęcenie palm na lipnickim rynku, a następnie wierni mogą uczestniczyć we mszy św. zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Więcej informacji ws udziału w uroczystości religijnej <==

– Zjednoczmy si ę online! Zachęcamy do wykonania tradycyjnych palm i przekazania dzieciom istoty tej pięknej tradycji. Prosimy Państwa o wyrozumiałość i zastosowanie się do wszelkich zaleceń, abyśmy za rok mogli spotkać się wszyscy w Lipnicy i podziwiać palmy sięgające nieba – zachęcają organizatorzy konkursu lipnickich palm.

W dniu Konkursu na płycie lipnickiego rynku obowiązywał będzie zakaz parkowania samochodów oraz rozstawiania stoisk handlowych.

lipnicamurowana.pl

Fot. Maciej Mazur

 

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast