ADV
Powiat BocheńskiWiadomościWideo
Trending

Niedziela Palmowa 2021 w Lipnicy Murowanej

Jutro – 28 marca 2021 r. Niedziela Palmowa, to wielkie święto w Kościele katolickim i zapewne wielu z Was chciałoby w tym dniu być w Lipnicy, grodzie króla Łokietka i ojczyźnie św. Szymona.

Sytuacja pandemiczna i nowe obostrzenia na to nie pozwalają. Po raz kolejny organizatorzy tego pięknego wydarzenia muszą odnaleźć się w trudnej rzeczywistości. Stąd 62. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego odbędzie się w zmienionej formule.

Konkurs odbędzie się bez udziału publiczności i wydarzeń towarzyszących. Na płytę rynku organizatorzy zapraszają tylko uczestników Konkursu, którzy z zachowaniem reżimu sanitarnego przyniosą i postawią palmy w godzinach 7.30 – 10.00, bądź zgłoszą w biurze organizacyjnym (palmy dziecięce). O godz. 10.45 nastąpi poświęcenie palm na lipnickim rynku, a następnie wierni mogą uczestniczyć we mszy św. zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Więcej informacji ws udziału w uroczystości religijnej <==

– Zjednoczmy si ę online! Zachęcamy do wykonania tradycyjnych palm i przekazania dzieciom istoty tej pięknej tradycji. Prosimy Państwa o wyrozumiałość i zastosowanie się do wszelkich zaleceń, abyśmy za rok mogli spotkać się wszyscy w Lipnicy i podziwiać palmy sięgające nieba – zachęcają organizatorzy konkursu lipnickich palm.

W dniu Konkursu na płycie lipnickiego rynku obowiązywał będzie zakaz parkowania samochodów oraz rozstawiania stoisk handlowych.

lipnicamurowana.pl

Fot. Maciej Mazur

 

 

Podobne artykuły

Back to top button