ADV
Wiadomości

Niedźwiedza szykuje kiermasz dla Marcelka!

Niedźwiedza to niewielka miejscowość w Gminie Dębno. Od Jadownik dzieli ich kilka kilometrów. Mieszkańcy chcą pokazać swoje otwarte, wielkie serca i pragną wesprzeć małego wojownika Marcelka Kubalę w jego drodze po zdrowie i życie.

W najbliższą niedzielę – 28 marca 2021 r. obok kościoła parafialnego w Niedźwiedzy odbędzie się kiermasz charytatywny podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie Marcelka Kubali z Jadownik. Rozpoczęcie kiermaszu zaplanowane jest na godzinę 9.00 Potrwa do wyczerpania zapasów.

Podczas kiermaszu będzie można nabyć domowe ciasta, ręcznie robiony domowy makaron, chleb wiejski, chrzan z żółtkiem, maskotki uszyte ręcznie przez mamy z Niedźwiedzy, a z racji ze zbliżają się święta wielkanocne – także pisanki zrobione przez dzieci ze szkoły podstawowej im. Jana Dudka z Niedźwiedzy.

– Nasza społeczność mocno zaangażowała się w pomóc dla Marcelka – mówi Joanna Miłkowska-Sady.

Organizatorami kiermaszu są: Caritas Niedźwiedza, społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, Rada rodziców oraz sołtys wsi Niedźwiedza.

Kiermasz w Niedźwiedzy to jedno z kilku wydarzeń charytatywnych jakie zaplanowano na ostatni weekend marca. Wszystko to by zgromadzić brakującą kwotę dla Marcelka! A kwota jest niebagatelna. Szacunkowo to co najmniej 1,3 mln złotych.

foto: Joanna Miłkowska-Sady

IB

PLAKAT

Zdjęcia

Podobne artykuły

Back to top button