ReligiaWideo

Niespełna 200 dni do Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej!

Po prostu – „Idźcie…” (Mk 16,15). „Idźcie…” (Mk 16,15) to hasło tegorocznej XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. A do jej rozpoczęcia pozostało niespełna 200 dni. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę rozpocznie się nie na Placu Katedralnym w Tarnowie, a w Ostrowie.

Problemem logistycznym który skomplikował przygotowania do Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej jest sprawa zamknięcia mostu drogowego na Dunajcu w Ostrowie. W połowie stycznia 2020 r. na antenie Radia RDN ks. Zbigniew Szostak (Dyrektorem PPT) zapowiedział, że jeśli pogoda na to pozwoli, Msza święta rozpoczynająca pielgrzymkę odbędzie się na boisku w Ostrowie. Biskup Tarnowski wyraził już wstępną zgodę.

– Na pierwszym postoju planujemy rozpocząć pielgrzymkę. Jeżeli nam się uda logistycznie to wszystko podgrywać, to pielgrzymka rozpocznie się za Dunajcem na terenie rekreacyjnym gdzie zazwyczaj był pierwszy postój po wyjściu z Tarnowa – mówi ks. Zbigniew Szostak.

Jak poinformował w listopadzie 2019 r. portal Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, materiały formacyjne przygotowuje pochodzący z Parafii Szczepanów ks. Artur Mularz wraz z zespołem Szkoły Nowej Ewangelizacji z Tarnowa.

O Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej 

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę to wydarzenie, które od blisko 40 lat mobilizuje wszystkich tych, którzy chcą przeżyć szczególne „rekolekcje w drodze”. Pielgrzymka łączy w sobie trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach oraz możliwość spotkania niezwykłych ludzi, a zwłaszcza odnowienie przyjaźni z największym Przyjacielem i doświadczenie miłości oraz opieki Jego Matki. Udział w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej to pokonywanie drogi w sensie dosłownym – fizycznym, tej mierzonej kilometrami, dążącej do sanktuarium Jasnogórskiej Pani, a także, a nawet przede wszystkim drogi w sensie duchowym, czyli ukierunkowanie całego swojego życia na Jezusa i pójście za Nim. Pielgrzymowanie to odzwierciedlenie naszego ziemskiego życia, naszego wędrowania w kierunku życia wiecznego – do domu Ojca. Tarnowska Pieza Pielgrzymka na Jasną Górę jest jednym ze sposobów głoszenia Ewangelii. Trzeba bowiem pamiętać, że jest ona formą rekolekcji z Mszą Świętą, naukami i nieustanną modlitwą. Jej wspólnotowość daje też wiele okazji do natychmiastowej weryfikacji autentyczności swojego życia duchowego.

Tarnowskie pątnictwo swoją historią sięga 1982 roku. Każdego lata, w dniach 17 – 25 sierpnia, na Jasną Górę podąża niezliczona rzesza pielgrzymów. Są oni podzieleni na 25 grup, formowanych przy wyznaczonych parafiach Diecezji Tarnowskiej. Od Krynicy i Krościenka, przez Nowy Sącz, Tarnów, po Mielec i Dębicę, wierni ziemi tarnowskiej łączą się w drodze do Matki Częstochowskiej. I choć dla wielu pobudki do wyruszenia na pielgrzymi szlak są różne, cel pozostaje niezmienny. To podjęcie osobistej próby pogłębienia swojej relacji z samym Jezusem poprzez – niejednokrotnie ciężką – wędrówkę przed Tron Matki Najświętszej – Królowej Polski.

 

Wydarzenie na Facebooku <==

IB / PPT / RDN
VIDEO

KLIP PROMOCYJNY

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast