ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

(Nie)Trzeźwy poranek

Dzisiaj (16.05.2022 r.) na terenie powiatu tarnowskiego została przeprowadzona akcja „Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie trzech godzin policjanci ruchu drogowego zatrzymali 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Wobec czterech zostało wszczęte postępowanie o naruszenie artykułu kodeksu karnego.

Podczas jednodniowych działań, w przeciągu trzech godzin, tarnowscy policjanci wykonali ponad tysiąc badań na zawartość alkoholu. Kontrole takie miały miejsce w różnych miejscach na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Czterech wsiadło za kierownicę swoich samochodów, mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Rekordzistą okazała się mieszkanka powiatu tarnowskiego, której podczas badania alkomatem, urządzenie pokazało wynik 0,47 mg/l, czyli niemalże promil alkoholu. Jeden kierowca popełnił wykroczenie, mając w organizmie poniżej pół promila alkoholu.

Przypominamy, że zawartość alkoholu we krwi o stężeniu od 0,2 promila do 0,5 promila, określa się jako stan po użyciu alkoholu i jest to wykroczenie w ruchu drogowym, natomiast gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, wówczas kierujący popełnia przestępstwo, za które może stracić prawo jazdy nawet na 15 lat.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button