ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Niewybuchy z okresu II wojny światowej wykopane podczas prac polowych

We wtorek podczas orki w Woli Rzędzińskiej rolnik wykopał dwie miny przeciwpancerne. Niewybuchy pochodzące z okresu II wojny światowej zostały zabrane przez saperów i zneutralizowane na poligonie.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o niewybuchu w Żurowej (https://tarnow.policja.gov.pl). Natomiast w tym tygodniu, we wtorek, wpłynęła informacja o kolejnym niebezpiecznym znalezisku. Podczas prac polowych rolnik z Woli Rzędzińskiej, który przygotowywał pole do wiosennego wysiewu, podczas orki wykopał dwie miny przeciwpancerne.
Na miejsce skierowano zespół minersko-pirotechniczny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Policjanci określili znalezisko, jako miny przeciwpancerne z czasów II wojny światowej. Teren został oznaczony, a patrol nadzorował miejsce do czasu przyjazdu saperów. Wojskowi pojawili się wczoraj przy znalezisku i wykopali niewybuchy. Miny zostały zabezpieczone w specjalnych ładowniach samochodów saperskich i wywiezione do miejsca, gdzie można je było w sposób bezpieczny zneutralizować.

Ponawiamy apel o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w tam policjantów.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button