ADV
Wiadomości

NO PROMIL – NO PROBLEM czyli o tym jak uczniowie promują dobre postawy kierowców

Ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych, zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców oraz wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy – to główne hasła XIV kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM.

Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek”.

W tym roku również Gmina Dębno włączyła się w działania promujące właściwe postawy kierowców i pieszych. Materiały graficzne oraz gadżety, które otrzymała w ramach akcji zostały przekazane nauczycielom oraz uczniom Szkoły Podstawowej w Łoniowej, która zorganizowała ,,Marsz Trzeźwy Kierowca”. Uczniowie przygotowali transparenty, plakaty oraz prace plastyczne tematycznie związane z kampanią. W trakcie zorganizowanego pochodu, podopieczni przyglądali się rutynowej kontroli kierowców pod względem trzeźwości, przekazywali ulotki promujące cele kampanii, a także namawiali do zachowania trzeźwości, podczas jazdy samochodem.

Do udziału w kampanii zgłosiło się 40 gmin z całego województwa. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Galeria zdjęć <==

gminadebno.pl

Podobne artykuły

Back to top button