ADV
Wiadomości
Trending

Nocny pożar hali zakładów mięsnych IMEX / 6 lipca 2021 r.

We wtorek 6 lipca 2021r. kilkanaście minut po godzinie Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku otrzymało informację o pożarze zakładów przetwórstwa mięsnego w Brzesku na ul. Szczepanowskiej. W kilkugodzinnej akcji gaśniczej uczestniczyło blisko 30 strażaków. Na szczęście dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej w pożarze nikt nie ucierpiał.

Ze względu na miejsce wystąpienia zdarzenia na miejsce skierowano łącznie aż 8 zastępów straży pożarnej – w tym 6 zastępów z PSP Brzesko oraz druhów z OSP Szczepanów i OSP Jadowniki. Strażacy prowadzili akcję gaśnicza z użyciem środków ochrony dróg oddechowych.

– W wyniku rozpoznania stwierdzono, pożar w rozdzielni elektrycznej a ogień szybko przedostał się na dach i był częściowo ukryty. Działania straży polegały na zlokalizowaniu źródła pożaru, rozebraniu konstrukcji metalowej, ugaszeniu ognia za pomocą dwóch linii gaśniczych – relacjonują przebieg akcji druhowie z OSP Szczepanów.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn pożaru. Wg nieoficjalnych informacji nieoficjalnie mówi się o zwarciu w instalacji elektrycznej.


foto: OSP Jadowniki
IB / OSP Szczepanów

blank

Podobne artykuły

Back to top button