ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Nowa linia komunikacyjna Mikluszowice – Ispina – Mikluszowice

W dniu 20 lutego 2023 r. zostało uruchomione nowe połączenie komunikacyjne na terenie gminy. Jest to wynik wielomiesięcznych starań władz gminy o poprawę dostępności transportu publicznego.

Dostrzegając powstałe na terenie gminy Drwinia utrudnienia komunikacyjne, które nasiliły się od wybuchu pandemii Covid-19, urząd prowadził intensywne działania w celu zwiększenia konkurencyjności usług świadczenia transportu publicznego, a tym samym podniesienia standardu obsługi komunikacyjnej mieszkańców. Uruchomiona linia, to 10 kursów od poniedziałku do piątku, 5 kursów w soboty i 4 kursy w niedziele.

Trasa przejazdu:
Mikluszowice (Park&Ride) – Gawłówek – Mikluszowice (przez wieś) – Dziewin (przez wieś) – Drwinia (przy Urzędzie Gminy) – Wola Drwińska – Wyżyce – Bieńkowice – Niedary – Świniary – Grobla (przez wieś) – Ispina Leśniczówka i z powrotem do Mikluszowic.

Dodajmy, iż z przystanku Ispina Leśniczówka zapewnione jest przez wykonawcę usługi transportowej dalsze połączenie komunikacyjne do przystanku Chobot Leśniczówka – Niepołomice, co ma ułatwić dotarcie do Niepołomic, Wieliczki czy Krakowa.

Utworzenie nowej linii komunikacyjnej jest możliwe dzięki pozyskanej przez gminę Drwinia dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publiczne w wysokości 455 544,00 zł. Wkład gminy to tylko ok. 10 % kosztów funkcjonowania linii.

ug

blank

Podobne artykuły

Back to top button