ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Nowa stołówka w szkole podstawowej zdaje egzamin

Nowa kuchnia i stołówka zapewnia posiłki 270 uczniom zarówno w wieku szkolnym jak i przedszkolnym. Dodatkowo z usług stołówki korzystają podopieczni żłobka. Dzięki temu obie placówki nie muszą korzystać z usług zewnętrznych firm cateringowych.

W gminie w nowym roku szkolnym oddano do użytku nową stołówkę, która powstała w szkole podstawowej w Wojniczu. Z nowoczesnej kuchni i przytulnej stołówki cieszą się nie tylko podopieczni placówki, ale również dyrekcja szkoły i samorządowcy.

– Cieszy mnie fakt, że uczniowie mogą spożywać posiłki w jasnej, komfortowej i przede wszystkim bezpiecznej dla nich stołówce. To jest bardzo istotne miejsce w każdej szkole. Ważne jest, by dzieci w czasie nauki miały przerwę, podczas której mogą spokojnie zjeść świeży, przygotowany w szkole posiłek. To jest nie tylko ważne dla dzieci i młodzieży, ale także dla rodziców, którzy posyłając dziecko do szkoły mogą liczyć, że otrzyma zdrowy posiłek. Wiemy, że dzieci często długo przebywają w szkole, później na świetlicy bo oboje rodziców pracuje, więc to czasami jedyna szansa na to, aby dziecko zjadło ciepły posiłek. – tłumaczy burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk. – Był czas, że szkoły odchodziły od takiego sposobu żywienia, zdarzały się cateringi. To się nie sprawdziło z wielu powodów, stąd powrót do tradycyjnych sposobów przygotowania posiłków w szkołach, ale też pomoc finansowa dla placówek, na wyposażenie kuchni i stołówek. – dodaje.

W szkole w pomieszczeniach jadalni i kuchni został przeprowadzony remont związany z wymianą podłogi, malowaniem ścian. Wymienione zostały również stoły, krzeseł i zastawy stołowe oraz wyposażenie kuchni. Na tę inwestycję samorząd uzyskał dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Całość remontu wyniosła ponad 1,2 mln zł, z czego ponad 670 tys. zł to dofinansowania, a resztę gmina Wojnicz sfinansowała z własnego budżetu.

– Pomieszczenia zyskały nowe wnętrze i profesjonalne wyposażenie, co pozwoli na usprawnienie pracy kuchni i przygotowywanie posiłków w oparciu o najnowsze zasady zdrowego żywienia. – informuje burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk.

ug

blank

Podobne artykuły

Back to top button