ADV
Religia
Trending

Nowe DSM-ki w Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to ważny dzień dla wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz Sióstr Służebniczek posługujących w naszej parafii – Ich Patronalne Święto.
W tym dniu Siostry wraz z dziewczętami zgromadziły na uroczystej mszy św. o godz. 18.00 w czasie której zawierzały swoje życie Maryi. Odbyło się także przyjęcie nowych 17  dziewcząt do wspólnoty Dsm-u oraz nadanie  wyższych stopni starszym dziewczętom: stopnia Bielanki  – 6 dziewczętom,  a  Nazaretanki – 2.
Był to szczególny dzień w życiu tych dziewcząt gdyż już na całe życie poprzez akt oddania powierzyły się Maryi na wierną służbę, obiecując Jej, że będą gorliwie spełniać przyjęte dobrowolnie obowiązki:
  • będą przychodzić na spotkania grupy DSM-u,
  • będą   pamiętać o „Pięciu Zadaniach Dziecka Maryi”, * którymi są: Posłuszeństwo, Wspólnota, Radość, Ofiara i Przyjaźń z Jezusem,
  • będą  codzienne powierzać  się Jej  przy pacierzu porannym, odmawiając modlitwę: „O Pani Moja, o Matko Moja, cała się Tobie oddaję, ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie. Gdy przeto Twoją jestem o Dobra Matko, broń mnie i strzeż * jako dziecka i własności Twojej. Amen.”
Podjęły się trudnego zadania, ale jak powiedział ks. Proboszcz podczas homilii, nie są same, od dziś jest z nimi Maryja, i jeśli będzie im ciężko, Bóg pośle do nich także Anioła, by pomógł wypełnić to  do czego się zobowiązały.
Wspólnota DSM-u liczy dziś 55 młodych dziewcząt, które wraz ze swoimi opiekunkami – siostrami służebniczkami,  chcą poprzeć osobiste oddanie życia Maryi, modlitwę, zabawę i świadectwo życia nieść chwałę Bogu i Maryi.
Jeśli chcesz do nich dołączyć –  zapraszamy. Spotkania odbywają się  w każdy wtorek w sali teatralnej, w godz. 16.00 – 18.00.
  • Więcej zdjęć autorstwa Pana Dariusza Toronia – kliknij TUTAJ

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button