TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Nowe inwestycje na obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Zakliczynie

Zwiększona zostanie atrakcyjność oraz unowocześniony zostanie obiekt sportowo-rekreacyjny LKS Dunajec w Zakliczynie. Środki finansowe na ten cel pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dunajec – Biała”.

W ramach zaplanowanych prac zostanie wykonana m.in. zewnętrzna elewacja trybun przy boisku LKS Dunajec. Ułożone zostaną płytki, wymalowane i wyszpachlowane ściany oraz zamontowane zostaną umywalki w pomieszczeniach przeznaczonych pod ogólnodostępną toaletę dla kibiców oraz w szatniach dla trenerów i sportowców, a także w kotłowni ogrzewającej obiekt trybun sportowych.

Obiekt zostanie wyposażony w tablicę wyników powieszoną na budynku hali sportowej oraz boks dla spikera, który będzie elementem mobilnym (platforma na kółkach). Zamontowane zostanie ogrodzenie o wysokości do 2 metrów, które poprawi bezpieczeństwo korzystających z obiektu.

Ponadto zamontowane zostaną nowe siatki ochronne do istniejących słupków  tzw. piłkochwyty oraz zostaną wymienione na nowe punkty oświetlenia umieszczone na budynku sali sportowej.

– Cały czas dokładamy starań, aby obiekt sportowo-rekreacyjny w Zakliczynie był coraz bardziej nowoczesny i coraz bardziej atrakcyjny. Aby jak najlepiej służył nie tylko sportowcom, ale także wszystkim korzystającym z niego mieszkańcom naszej gminy. Warto podkreślić, że obiekt otwarty jest w każdy dzień tygodnia i dostępny dla każdej grupy odbiorców – twierdzi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Na przeprowadzenie tych prac LKS Dunajec Zakliczyn będzie miał 60 tys. zł.

IB

Fot. facebook.com

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast