ADV
WiadomościWideo
Trending

Nowe nagrania z ustawki pseudokibiców na autostradzie A4

25 lipca 2020 r. ogólnopolskie media obiegły ujęcia z bójki pseudokibiców klubów z Podkarpacia na autostradzie A4. W pierwszych relacjach pojawiła się informacja, że być może bójka miała miejsce w pobliżu Brzeska – taką też informację podało większość portali.

Pierwsze nagranie – z błędnym opisem miejsca zdarzenia 

Jak informuje polsatnews.pl kibice klubów piłkarskich jechali w przeciwnych kierunkach. Jedna grupa kierowała się do Katowic na mecz, a druga – antagonistycznie nastawiona do pierwszej – jechała w kierunku Rzeszowa. Grupa jadąca w kierunku Rzeszowa zatrzymała się i przeszła na drugą stronę jezdni do grupy jadącej do Katowic. Doszło do starcia. Policję o zdarzeniu poinformowali świadkowie, jednak funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce nie zastali już pseudokibiców.

Internauci sugerują, że w bójce która miała miejsce na autostradzie A4 uczestniczyli pseudokibice Karpat Krosno, Stali Rzeszów, Stali Stalowa Wola, Resovii Rzeszów i JKS Jarosław.

W piątek 31 lipca w serwisie STOP CHAM pojawiło się kolejne nagranie – tym razem zostało wykonane nieco lepszej jakości sprzętem i widać na nim dłuższy fragment autostrady. Widzimy na nim jak kierowca pojazdu, w którym znajdowała się kamera, zwalnia na widok gromadzących się na jezdni zamaskowanych mężczyzn, po czym, gdy orientuje się, że to pseudokibice, przyspiesza i odjeżdża.

Kolejne nagrania opublikowane przez innych kierowców pozwalają stwierdzić (głównie dzięki tablicom informacyjnym) gdzie dokładnie doszło do bijatyki. Do zdarzenia doszło tak naprawdę w powiecie wielickim, za węzłem Targowisko, na 455 kilometrze A4 na trasie w kierunku Rzeszowa, a więc o blisko 15-20 km wcześniej, niż podawano na początku.

Niemniej miejsce bijatyki bardzo przypomina okolice wiaduktów drogowych w Sterkowcu i Wokowicach, więc o pomyłkę mogło być nietrudno.

Mapa Google – miejsce bójki pseudokibiców

VIDEO


foto i video: STOP CHAM
IB / STOP CHAM / polsatnews.pl

Podobne artykuły

Back to top button