ADV
Religia
Trending

Nowi proboszczowie w Czchowie, Sufczynie, Złotej i Zaborowie / zdjęcia

W 23 parafiach diecezji tarnowskiej zmienią się proboszczowie. Bp Andrzej Jeż mianował nowych proboszczów29 maja 2024 r. Zmiany w placówkach duszpasterskich nastąpią w sierpniu. Zmiany dotyczą m.in. czterech parafii na terenie powiatu brzeskiego. Nowi proboszczowie obejmą parafie w Czchowie, Sufczynie, Złotej i Zaborowie. Z kolei ks. Artur Mularz pochodzący z Łęk w parafii Szczepanów skierowany został do pracy w parafii Podegrodzie.

W tym roku maj to czas zmian w parafiach. Wczoraj poznaliśmy nominacje neoprezbiterów, którzy mieli swoje świecenia kapłańskie w minioną sobotę. Spośród dotychczasowych 23 księży proboszczów część odchodzi na emeryturę, niektórzy obejmą nowe parafie lub zostali delegowani do innych zadań.

To w tym roku największa liczebnie lista ogłoszonych zmian personalnych, proboszczowskich, ale jeszcze w najbliższym czasie będą kolejne zmiany.

Galeria zdjęć – Diecezja Tarnowska <==

Galeria zdjęć  – Tarnowski Gość Niedzielny <==

Ogłoszono 23 nominacje, ale odebrane zostały 22, gdyż jeden z kapłanów, obecnie duszpasterz w Hiszpanii, ks. Mirosław Karol, odbierze dekret w późniejszym terminie.

Zmiany przedstawiają się następująco.

Parafia Kto przychodzi
Brzozowa Ks. Iwan Cabaj
Czchów Ks. Rafał Słomba
Czyrna Ks. Mariusz Kmieć
Dobrków Ks. Jacek Kmiecik
Dzierżaniny Ks. Jerzy Gawle
Grobla Ks. Józef Waśko
Leluchów Ks. Mieczysław Smoleń
Lubzina Ks. Paweł Lis
Mielec-Rzochów Ks. Bogdan Kwiecień
Paszczyna Ks. Marian Seruś
Podegrodzie Ks. Artur Mularz
Poręba Radlna Ks. Bartłomiej Król
Ptaszkowa Ks. Stanisław Kurczab
Ruda Ks. Piotr Golemo
Rudka Ks. Maciej Górak
Rytro Ks. Mirosław Karol
Smęgorzów Ks. Krzysztof Czaja
Sufczyn Ks. Janusz Stachoń
Wietrzychowice Ks. Jacek Walczyk
Wola Rogowska Ks. Krzysztof Olszak
Zaborów Ks. Zygmunt Frączek
Zalasowa Ks. Piotr Gawełda
Złota Ks. Mieczysław Koszyk
W czasie spotkania po modlitwie biskup Andrzej Jeż odczytał pełną treść nominacji, a w przypadku kolejnych, jednobrzmiących, odczytywał już tylko nazwisko księdza i parafię, do której jest kierowany. Księża, którzy pełnili już wcześniej obowiązki proboszczów, a podejmą je teraz w nowych parafiach, otrzymali również zwolnienia z pełnionych dotąd obowiązków. Nowi proboszczowie obowiązki podejmą 10 sierpnia.

– Tak to jest, że w życiu księdza zazwyczaj przychodzi chwila, gdy trzeba podjąć nowe obowiązki, obowiązki proboszczowskie. Czasy nie są łatwe, ale z nadzieją podejmuję nową posługę. Liczę, że Opatrzność Boża będzie wspierać – mówi ks. Krzysztof Olszak, nowy proboszcz w Woli Rogowskiej.

Grzegorz Brożek / IB

Podobne artykuły

Back to top button