ADV
Wiadomości

O bezpieczeństwie z seniorami z Borzęcina

Brzescy policjanci by dotrzeć do jak największej grupy seniorów działają na wielu płaszczyznach. Apele i komunikaty prasowe, spotkania oraz debaty z seniorami to nieodłączny element działań profilaktycznych. Mundurowi podczas spotkań apelują o rozwagę i edukują seniorów jak uchronić się przed oszustwami.

Galeria zdjęć <==

Funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję, by edukować seniorów w zakresie bezpiecznych zachowań, szczególnie przestrzegać przed oszustwami różnymi metodami np. „na policjanta” i „na wnuczka”. Jedną z okazji do przekazania cenny rad i wskazówek było spotkanie z członkami Klubu Seniora w Borzęcinie jakie odbyło się 22 marca 2023 r. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo osób starszych, omawiano między innymi metody, jakie stosują oszuści, by osiągnąć swój cel.

Policjantka przedstawiła współczesne niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z bankowości elektronicznej i posługiwaniem się kartami płatniczymi. Wspomniała jak ważna jest ochrona danych osobowych i bezpieczne posługiwanie się dowodem osobistym. Szczególną uwagę zwróciła na podstawowe zasady bezpieczeństwa przekazując rady, które mogą seniorów uchronić przed oszustwami, kradzieżami i wyłudzeniami. Przestrzegała przed zbytnią ufnością w kontaktach z obcymi, jednocześnie apelując o ostrożność i rozwagę.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button