ADV
Wiadomości
na czasie

Obywatel Egiptu zatrzymany na lotnisku w Krakowie-Balicach – posłużył się cudzym polskim paszportem

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach w ramach patrolu mającego na celu przeciwdziałanie i zwalczanie nielegalnej migracji – po przylocie samolotu rejsowego z Aten – poddali kontroli pasażera podającego się za obywatela RP.

Mężczyzna podczas kontroli posłużył się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby – w postaci polskiego paszportu, który figurował w bazach danych jako utracony przez posiadacza.

W toku dalszych czynności służbowych strażnicy graniczni ustalili prawdziwą tożsamość cudzoziemca. Jak się okazało, był nim 19-letni obywatel Egiptu, który objęty był decyzją nakazującą powrót do kraju pochodzenia.

Grupa Operacyjno-Śledcza Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczęła postępowanie przygotowawcze. W konsekwencji prowadzonych czynności obywatel Egiptu usłyszał zarzut  usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy, przy użyciu dokumentu należącego do innej osoby.

W trakcie przesłuchania obywatel Egiptu przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie.

Decyzją sądu obywatel Egiptu został umieszczony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców, gdzie został doprowadzony pod konwojem.

IB

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button