ADV
1
Materiały sponsorowaneWiadomości
Trending

OC krótkoterminowe na miesiąc – ile kosztuje i co trzeba wiedzieć?

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które trzeba wykupić na każdy zarejestrowany samochód. Na rynku znaleźć można jednak nie tylko standardową formę tej polisy, lecz także OC krótkoterminowe. Jak działa i ile kosztuje taka ochrona?

Czym jest OC krótkoterminowe?

OC krótkoterminowe obowiązuje krócej niż standardowe 12 miesięcy. Minimalny czas to 30 dni. Działa ono w dokładnie taki sam sposób jak umowa zawierana na rok. OC krótkoterminowe cieszy się największą popularnością zwłaszcza w przypadku komisów samochodowych i firm zajmujących się wynajmowaniem pojazdów. Taką polisę można wykupić również w przypadku aut:

• zarejestrowanych czasowo,
• historycznych i zabytkowych,
• stosowanych podczas jazd testowych,
• sprowadzonych z zagranicy,
• samochody sprzedawane w komisach i przez handlarzy,
• wolnobieżnych.

OC krótkoterminowe jest niezbędne zwłaszcza w sytuacji, gdy planujesz przewieźć samochód do innego kraju, a następnie zarejestrować go i wykupić standardową polisę. Nie można bowiem poruszać się po drogach samochodami bez ważnego ubezpieczenia tego typu. Co więcej, brak takiej polisy w przypadku zarejestrowanych pojazdów wiąże się z karami finansowymi – po przekroczeniu dwóch tygodni wynoszą one nawet ponad 5000 zł.

OC krótkoterminowe kupuje się zwykle na bardzo ograniczony czas, a następnie zamienia się je na standardową polisę. Trzeba jednak pamiętać, że pomiędzy kolejnymi umowami nie może być ani jednego dnia przerwy. Z tego powodu warto kontrolować termin obowiązywania polisy i pamiętać, by kupić nowe ubezpieczenie jak najszybciej. Standardowe OC obowiązuje przez 12 miesięcy, a po tym czasie odnawia się automatycznie. Klient może również wypowiedzieć umowę po jej wygaśnięciu i podpisać nową, z innym towarzystwem.

Ile kosztuje OC krótkoterminowe?

Koszt OC krótkoterminowego jest wyliczany indywidualnie, biorąc pod uwagę informacje dotyczące samochodu oraz jego właściciela. Zazwyczaj jest to dość niska cena, ze względu na krótki czas obowiązywania polisy. Niektóre firmy stosują stałe czynniki, jednak jest to zdecydowana mniejszość. Zazwyczaj ubezpieczenie OC krótkoterminowe na okres miesiąca kosztuje od kilkudziesięciu do 100 zł. Cena ta zwiększa się wraz z wydłużeniem terminu obowiązywania polisy, zależnie od oferty konkretnej firmy.

Obecnie można wykupić OC krótkoterminowe na rankomat.pl. To porównywarka internetowa, zestawiająca wiele propozycji dostępnych na rynku. Przedstawia ona najważniejsze informacje na temat poszczególnych produktów. Dzięki niej wystarczy tylko raz uzupełnić informacje niezbędne do wykupienia polisy. To oszczędność czasu i pieniędzy – każda firma oferuje bowiem ubezpieczenie OC w różnych cenach.

Oblicz ubezpieczenie auta z wykorzystaniem porównywarek internetowych, takich jak rankomat.pl. To wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą znaleźć najkorzystniejszą ofertę w atrakcyjnej cenie. Większość formalności można załatwić online, co pozwala na znaczne uproszczenie całego procesu.

Fot. freepik.com

artykuł sponsorowany

Back to top button