ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Oficer dyżurny przyczynił się do uratowania życia 24-latki

„Pomagać i chronić” również w ramach międzynarodowej współpracy służb. Tak było w tym przypadku, kiedy oficer dyżurny jednego z tarnowskich komisariatów otrzymał zgłoszenie o potrzebie szybkiej interwencji wobec osoby w kryzysie emocjonalnym, mieszkającej na terenie Niemiec. Dzięki bardzo dobrej współpracy międzynarodowej zgłoszenie błyskawicznie otrzymali niemieccy policjanci, którzy dotarli do kobiety na czas.

27 lipca br. oficer dyżurny Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, asp. sztab. Krzysztof Liszka około godz. 16  otrzymał nietypowe zgłoszenie, ponieważ dotyczyło ono osoby przebywającej na terenie Niemiec. Z  treści zawiadomienia wynikało, że mieszkający w Polsce rodzice 24-letniej kobiety obawiają się o jej bezpieczeństwo. Córka przesłała do nich sms-em wiadomość, z której wynikało, że jest w stanie ciężkiego kryzysu emocjonalnego. Próba kontaktu telefonicznego rodziców z nią nie przyniosła pozytywnego efektu, ponieważ kobieta nie odbierała już połączeń telefonicznych. Zaniepokojeni rodzice przekazali również informację, że córka ma myśli samobójcze.

W związku z uzasadnioną obawą, że może się ona znajdować w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia,  dyżurny tarnowskiego komisariatu błyskawicznie nawiązał kontakt z oficerem dyżurnym Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb w Świecku. W następstwie podjętych działań funkcjonariusze niemieccy udali się pod wskazany adres, gdzie okazało się, że kobieta faktycznie wymaga pomocy medycznej, a przekazana im interwencja zakończyła się jej hospitalizowaniem.
Komisariat Policji Tarnów-Centrum obsługuje w ciągu każdej doby ponad 50 zdarzeń o różnym charakterze. Doceniając doświadczenie zawodowe pełniącego w tym dniu służbę dyżurnego, Komendant Miejski Policji w Tarnowie wyróżnił aspiranta sztabowego Krzysztofa Liszkę nagrodą pieniężną. Jego zaangażowanie oraz podjęcie bez zbędnej zwłoki decyzji o zainicjowaniu współpracy między służbami zapobiegło tragedii.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button