ADV
Wiadomości
Trending

Okradał mieszkańców Powiatu Brzeskiego. Ujęli go tarnowscy policjanci

Policjanci tarnowskiej komendy zatrzymali podejrzanego o kilkanaście włamań i kradzieży 29-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego. Mężczyzna kradł na terenie powiatów dąbrowskiego, brzeskiego oraz tarnowskiego, a także w Tarnowie. Decyzją sądu został osadzony w więzieniu na najbliższe trzy miesiące.

Pod koniec roku 2020 na terenie powiatu tarnowskiego, a także dąbrowskiego i brzeskiego miały miejsce kradzieże i kradzieże z włamaniem. Poszkodowani zgłaszali kradzieży elektronarzędzi, rowerów, kluczy oraz innych drobnych przedmiotów „życia codziennego”. Pracą nad tymi przestępstwami zajęli się między innymi policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Jeszcze w grudniu ustalili i zatrzymali sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który jeżdżąc swoim samochodem po powiecie dąbrowskim, brzeskim i tarnowskim dokonywał włamań do budynków gospodarczych i piwnic kradnąc z nich przedmioty w postaci wiertarek, pilarek, podkaszarek, kluczy, rowerów i innych przedmiotów, które znalazły się w zainteresowaniu złodzieja.

Mężczyzna przyznał się do tych kradzieży, dokładnie opisał i pokazał skąd i co ukradł, a doprowadzony do tarnowskiej prokuratury usłyszał kilkanaście zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży. Wówczas prokurator zastosował między innymi dozór policji

Pod koniec stycznia 2021 roku mężczyzna ponowie został zatrzymany na usiłowaniu włamania do jednego z samochodów, tym razem w Tarnowie. Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum udowodnili mężczyźnie kolejnych kilka kradzieży z pojazdów oraz garaży. Tym razem mężczyzna wykorzystywał niezamknięte samochody, do których wchodził, przeglądając zawartości schowków i bagażników. Tym razem nie odnalazł przedmiotów, które go zainteresowały. Został doprowadzony ponownie do prokuratury w Tarnowie, która tym razem wystąpiła z wnioskiem do sądu o umieszczenie 29-latka w zakładzie karnym.

Sąd analizując przedstawione dowody, przychyli się do tego wniosku i mężczyzna za liczne kradzieże i włamania na terenie Tarnowa, a także powiatów; tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego trafił do więzienia na najbliższe miesiące. Za kradzieże i włamania grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Tarnów

blank

Podobne artykuły

Back to top button