ADV
Wiadomości
Trending

Okrutny smród na ulicy Solskiego w Brzesku. Winna przepompownia ścieków?

Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy prośbę o podjęcie interwencji w sprawie ogromnej zdaniem naszej czytelniczki uciążliwości zapachowej, jaka od lat ma miejsce na ulicy Solskiego w Brzesku. Największa uciążliwość występuje w godzinach wieczornych.

– Smród jaki unosi się na skrzyżowaniu ulicy Solskiego oraz drogi krajowej jest nie do wytrzymania. Szczególnie wieczorem. Głównym winowajcą jest prawdopodobnie przepompownia ścieków zlokalizowana w pobliżu. Sytuacja nie zmienia się od wielu lat, a wszyscy udają że nie ma w tym miejscu żadnego problemu.

Czy ta antyreklama miasta przestanie straszyć?

Mamy XXI wiek! Czy nie można neutralizować tych zapachów? – pisze Pani Marta.

Poważnym problemem przepompowni z punktu widzenia mieszkańców i kierowców przejeżdżających przez bardzo ruchliwe skrzyżowanie jest powstawanie uciążliwych odorów. Prawdopodobną przyczyną odoru jest gnicie ścieków w zbiornikach.

Przepompownia ścieków na ul. Solskiego w Brzesku była modernizowana w latach 2011-2013. Koszt tych prac wyniósł 2,6 mln złotych netto.

Z pytaniem w sprawie ewentualnych możliwości rozwiązania uciążliwości zapachowych w tym miejscu zwróciliśmy się do Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku Sp. z o.o. które jest właścicielem przepompowni. O tym, jaka będzie odpowiedź, na pewno poinformujemy naszych czytelników.


foto: nadesłane
IB

Podobne artykuły

Back to top button