ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

OSP Grabno otrzyma nowy wóz strażacki

Jednostka OSP Grabno wśród 52 gmin z terenu województwa małopolskiego, którym przekazano dofinansowania na zakup wozu strażackiego. Wysokość dotacji to 560 tys. zł.

26 czerwca w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przekazano promesy potwierdzających przyznanie dofinansowanie na zakup wozów strażackich jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego. Wśród 52 gmin znalazła się gmina Wojnicz, która otrzymała dofinasowanie w wysokości 560 tys. zł ze środków Komendanta Głównego PSP w Warszawie i WFOŚ w Krakowie.

Pozostała brakująca kwota na zakup wozu będzie pochodziła z budżetu Gminy Wojnicz, która na ten cel przeznaczyła 230 tys. zł oraz od prywatnych sponsorów.

Pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup średniego samochodu ratowniczego – gaśniczego  GBA z wyposażeniem niezbędnym do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych.  Nowy wóz przyczyni się do usprawnienia pomocy poszkodowanym w wypadkach, poprawi gotowość jednostki i jakość działań operacyjnych, a także jej dyspozycyjność do udziału w  znacznie większej ilości zdarzeń w okolicy.

IB

Podobne artykuły

Back to top button