ADV
Wiadomości
Trending

Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim. Skorzystaj z okazji! Oddaj głos!

To ostatni moment na zagłosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie trwa do 14 czerwca 2021 r.! Prosimy o oddanie głosów na zadania realizowane na terenie Powiatu Brzeskiego. Wśród nich jest m.in. projekt pod nazwą: „Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości” (KOD ZADANIA: TAR 12).

Swój głos szybko i sprawnie można oddać w głosowaniu internetowym. Zajmie to zaledwie kilka chwil, a potrzebny jest tylko telefon oraz nr PESEL. Dodatkowe informacje o projekcie oraz link do głosowania znajdziecie pod tym adresem. 

https://kulturadebno.pl/mszdihw/ <==

Wasze głosy mogą zadecydować o organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, latem 2022r wokół niezwykłego Zamku w Dębnie. Wspólnie z Gmina DębnoMuzeum Okręgowe w TarnowieDębińskie Centrum Kultury zorganizuje największą imprezę plenerową o charakterze historycznym, wojskowym, widowiskowym, rekonstrukcyjnym, edukacyjnym, kulturalnym, z mocnym elementem naprawdę nowoczesnej i tworzonej na najwyższym poziomie promocji dziedzictwa kulturowego w tej części Polski.

Piękne, idealnie pasujące do skali tego przedsięwzięcia, plenery dębińskiego zamku, przez kilka dni, latem 2022roku, będą areną pokazów sprzętu wojskowego z wszystkich epok historycznych (od starożytnych Spartan aż po pokazy współczesnych komandosów), turnieju rycerskiego, pokazów konnych i zaprzęgów, żywych lekcji historii, warsztatów, bezpośredniego kontaktu z prawdziwym wojskowym obozowiskiem, na którym grupy pasjonatów historii z Polski i zagranicy będą prezentować swoje stoiska i rekonstrukcje. Do tego moc wydarzeń towarzyszących, takich jak zawody sprawnościowe dla wszystkich grup wiekowych (mały turniej rycerski dla dzieci), warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, otwarte dla publiczności. Dwa koncerty, w tym sobotni występ topowej gwiazdy a w niedzielę finałowy największy w regionie pokaz laserowy i występ chóru wojskowego z orkiestrą symfoniczną. Do tego rozbudowana strefa gastronomiczna – od tradycyjnej polskiej kuchni szlacheckiej aż po współczesne food trucki.

Dziekujemy za każdy oddany głos, wierzymy, że do zobaczenia na Zamku w Dębnie!

 

Dębińskie Centrum Kultury / IB

VIDEO

 

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button