ADV
Wiadomości

Oświadczenie Carlsberg Polska w odpowiedzi na artykuł pt. „Podejrzana ciecz płynie Uszwicą w Brzesku. Na miejscu pracują strażacy”

Kilka minut po godzinie 23 w dniu 8 marca 2024 r. na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy wiadomość od Agaty Koppy – Director ESG & Corporate Affairs, Carlsberg Polska, w którym informuje i uspokaja mieszkańców Brzeska, że zabarwiona przez węgiel aktywny pylisty rzeka nie zagraża w żadnym stopniu życiu i zdrowiu ludzi i jest neutralna dla środowiska naturalnego.

Warszawa; 08.03.2024

OŚWIADCZENIE

W odpowiedzi do artykułu pt. „Podejrzana ciecz płynie Uszwicą w Brzesku. Na miejscu pracują strażacy”, który ukazał się 8 marca 2024 na portalu informatorbrzeski.pl, informujemy:

8 marca 2024 r. około godziny 17:30 na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Browarnej nastąpiło płukanie komory czerpnej napełnionej czystą uzdatnioną wodą z dodatkiem węgla aktywnego pylistego. Węgiel aktywny pylisty jest w pełni bezpieczny, nie zagraża życiu i zdrowiu, jest przeznaczony do poprawy jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i posiada ATEST HIGENICZNY PZH.

Około 100 m3 wody z węglem aktywnym pylistym zostało odprowadzone do rzeki Uszwicy na podstawie Pozwolenia Zintegrowanego dla Browaru Okocim w Brzesku wydanym przez Starostę Brzeskiego. Pozwolenie Zintegrowane dopuszcza możliwość odprowadzenie wód spustowych do rzeki Uszwicy ze zbiorników pośrednich na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Browarnej do 1500 m3 jednorazowo.

Wody spustowe mogą przybrać ciemną barwę ze względu na drobinki węgla aktywnego pylistego, który jest neutralny dla środowiska wodnego, neutralizowany w krótkim czasie i który, jest w pełni bezpieczny, nie zagraża życiu i zdrowiu.

Agata Koppa

Director ESG & Corporate Affairs, Carlsberg Polska

foto: nadesłane

IB

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button