Sport
Trending

Otwarcie Orlika w Jadownikach

Oficjalnie zostało oddane do użytku wyremontowane boisko sportowe przy szkole w Jadownikach. Na dotychczasowej asfaltowej nawierzchni została ułożona sztuczna trawa, zamontowane nowe bramki i piłkochwyty wokół boiska jak i na sąsiadującej z nim hali sportowej.

W otwarciu boiska wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Zastępca Burmistrza Grzegorz Brach, Sołtys Jadownik Jarosław Sorys, Dyrektor BOSiR-u Marek Dadej, Dyrektor WEKiS Józef Cierniak, Radna Jadwiga Dadej i Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSP Agnieszka Sielewicz. Rolę gospodarza pełnił Dyrektor ZSP w Jadownikach, Tomasz Wietecha.

Po symbolicznych rzutach karnych wykonanych przez zaproszonych gości boisko zostało oddane do przetestowania czterem zespołom, które przyjęły zaproszenie do udziału w towarzyskim turnieju piłkarskim „Na otwarcie Orlika w Jadownikach”. Były to szkółki piłkarskie: Aslan Jadowniki, Elita Brzesko, Unia Tarnów i MOSiR Bochnia.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Radny, Bartłomiej Turlej, a swojego patronatu dla wydarzenia udzielił Burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha, który ufundował wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale okolicznościowe. Od strony organizacyjnej przy przeprowadzeniu turnieju swój wkład mieli niezawodni harcerze i instruktorzy Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego na czele z pwd. Anną Poliszak oraz Jan Chrabąszcz.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast