Sport

Otwarte Mistrzostwa Gminy Dębno w koszykówce 3×3 / zdjęcia

W niedzielę, 13 lutego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Dębno w koszykówce 3×3. Wydarzenie zainaugurowali Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Poseł na Sejm Józefa Szczurek – Żelazko, którzy życzyli zawodnikom bezpiecznej, zgodnej z zasadami fair play rywalizacji sportowej.

W turnieju wzięło udział 15 drużyn męskich, z których najlepszą okazała się: 3X3 Biłgoraj (w składzie Łukasz Krawiec, Tomasz Wójcik, Łukasz Norton). Drugie miejsce zajął zespół U 228 (Anton Rudbytskyi, Viva Zartun, Uuschyskyi Evgen, Rivne Andriy), a na ostatnim miejscu podium uplasowali się Dancing Queens(Artur Biernat, Piotr Polek, Wojciech Sieron, Maciej Marek).

Wśród zespołów damskich najlepszą okazała się drużyna PM Tarnów (Aleksandra Kopacz, Sylwia Słowik, Katarzyna Śmiertka, Barbara Śmiertka), drugą pozycję zajęły Jasienianki (Karolina Brzyk, Łucja Zelek, Julia Ożańska), natomiast ostatnią aha lol (Kamila Gala, Izabela Fiksak, Weronika Kurnik).

Turniej początkowo rozgrywał się w systemie grupowym, a następnie odbyła się faza pucharowa.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwali doświadczeni sędziowie, którzy dbali o sprawny i bezpieczny przebieg rozgrywek.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Turniej sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach konkursu „Moje miejsce na Ziemi”.