TOPTOP
ReligiaWideo
Trending

„Panu dzięki oddawajmy” – Orszak Trzech Króli w Brzesku 2021 / zdjęcia / video

Pomimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa – w  Brzesku tradycja Orszaku Trzech Króli ma się dobrze. W nieco bardziej symbolicznej formie orszak udało się sformować, a Trzej Królowie i dzieci złożyli hołd nowo narodzonemu Jezusowi.

W środę 6 stycznia godzinie 10.15 orszak wyruszył sprzed pomnika Św. Jakuba Apostoła w kierunku brzeskiej fary, gdzie o godzinie 10.30 odprawiona została Msza święta. W trakcie jej trwania wystawione zostały jasełka przygotowane przez dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego i Wolontariatu Misyjnego. Zwieńczeniem był pokłon Trzech Króli przed szopką mieszczącą się kościele Św. Jakuba.

Brzesko w latach ubiegłych należało do pionierów organizacji Orszaku Trzech Króli. Po raz pierwszy orszak przemierzył ulice miasta dziewięć lat temu. Co roku organizatorzy dbali o bogatą oprawę tego wydarzenia w które angażowało się dziesiątki artystów amatorów, muzyków i zespołów ludowych. Uroczystość Trzech Króli to jedno z najstarszych świąt w kościele, ustanowione w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli były słowa z jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy”.


video: Parafia św. Jakuba Ap. w Brzesku
IB

Fot. Bogusław Hajduk

VIDEO

https://fb.watch/2RzpZMnQcU/

ZDJĘCIA

Opublikowany przez Parafia św. Jakuba Ap. w Brzesku Środa, 6 stycznia 2021

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast