ADV
Religia

Parafia w Czchowie powitała nowego proboszcza oraz siostry zakonne / 15 sierpnia 2021 r.

W niedzielę 15 sierpnia 2021 roku parafia w Czchowie powitała nowego proboszcza w osobie księdza Mariana Serusia. Liturgiczne objęcie urzędu proboszcza, nastąpiło na mszy świętej o godzinie 19:00 w sobotę 14 sierpnia.

W niedzielę nowy ksiądz proboszcz, na każdej mszy świętej przedstawiał swój program posługi duszpasterskiej w parafii w Czchowie, przytaczając słowa znajomego profesora z Tarnowa, który powtarzał: „jak chcesz żyć, daj innym żyć”. Odnosząc się do tych słów ksiądz Marian, podkreślił że nie zamierza „nikomu robić pod górkę”, jednak to co jest wymagane przez prawo kościelne musi być przestrzegane.

Ksiądz Marian podziękował za okazaną życzliwość i wyrozumiałość w pierwszych chwilach jego obecności w nowej parafii. Wyrazy wdzięczności ksiądz proboszcz skierował również do księdza Ryszarda Biernata, dziękując za miłą atmosferę oraz wsparcie przy przekazaniu parafii. W modlitwie za zmarłych ksiądz proboszcz modlił się szczególnie za swoich poprzedników na urzędzie proboszcza w Czchowie: śp. ks. Józefa Pamułę i śp. ks. Władysława Przybysia.

W imieniu wspólnoty parafialnej nowego proboszcza przywitał Tadeusz Kanownik. W czchowskiej parafii oprócz zmiany proboszcza, nastąpiła również zmiana sióstr zakonnych, których powitanie również odbyło się w niedzielę 15 sierpnia. Nową katechetką została siostra Jadwiga, która przybyła z Tarnowa, a siostrą zakrystianką została siostra Barbara z Gorlic.

Życzymy owocnej posługi w nowej parafii.

Foto: nadesłane

K.Orłowicz

Galeria zdjęć

 

Podobne artykuły

Back to top button