ADV
Wiadomości

Patronat IFJ PAN dla Liceum Kopernika

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku z patronatem Instytutu Fizyki Jądrowej PAN

Porozumienie o współpracy dydaktyczno-naukowej podpisali starosta brzeski Andrzej Potępa, członek zarządu i przewodniczący komisji oświaty Jacek Frankowski oraz dyrektor Instytutu prof. dr hab. Tadeusz Lesiak. Inicjatorem spotkania był dyrektor Liceum Ryszard Ostrowski. Patronat daje niepowtarzalną szansę uczniom Liceum na rozwinięcie kompetencji i zainteresowań naukowych. Dodatkowo projekt otwiera drzwi dla innych szkół średnich powiatu brzeskiego.

Zgodnie z porozumieniem ze strony Instytutu Liceum może liczyć na organizacje i prowadzenie zajęć dydaktycznych przez pracowników naukowych. Co więcej, uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w wybranych wykładach, forach dyskusyjnych, warsztatach czy seminariach. Współpraca będzie pomocna w nawiązywaniu nowych kontaktów z instytucjami z Polski i zagranicy, które w przyszłości mogą zaowocować realizacją staży i praktyk zawodowych.

Co istotne – porozumienie jest pierwszym krokiem do rozwoju szerszej współpracy z Instytutem w innych szkołach średnich Powiatu.

IB

Podobne artykuły

Back to top button