ADV
Powiat TarnowskiReligia
Trending

Patryk Reczek z Biesiadek przyjął święcenia kapłańskie

W sobotę 11 czerwca 2022 r. na dziedzińcu sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej miała miejsce uroczystość święceń kapłańskich sześciu diakonów redemptorystów. Trzech z nich pochodzi z parafii diecezji tarnowskiej – z Ryglic, Stróżnej i Biesiadek. Z parafii św. Mateusza Apostoła w Biesiadkach wyświecony został Patryk Reczek.

Galeria zdjęć <==

Nowo wyświęceni kapłani redemptoryści to: o. Ireneusz Krzywoń CSsR z Ryglic (diec. tarnowska), który został posłany do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach; o. Grzegorz Pruś CSsR ze Stróżnej (diec. tarnowska), który został duszpasterzem w parafii św. Józefa na toruńskich Bielanach; o. Patryk Reczek CSsR z Biesiadek (diec. tarnowska), który będzie duszpasterzował w Szczecinku; ponadto o. Karol Łukaszczyk CSsR z Łazisk Rybnickich (archidiec. katowicka), który będzie posługiwał w Warszawie na Woli; o. Marcin Wojdan CSsR z Mrzeżyna (archidiec. szczecińsko-kamieńska), posłany do redemptorystowskiej parafii pw. św. Marka w Łodzi; oraz o. Norbert Żukliński CSsR z Wrocławia (archidiec. wrocławska), który na swoją pierwszą placówkę udaje się do polonijnej polskiej parafii katolickiej w Monachium.

Święceń kapłańskich udzielił im biskup radomski Marek Solarczyk, który w homilii przywołał postać św. Barnaby, patrona dnia, będącego człowiekiem dobrym, pełnym Ducha Świętego i wiary. Mówił o wyjątkowej mocy działania Boga w życiu człowieka i tajemnicy kapłańskiego posługiwania.

– „Każda Msza dla kapłana powinna być jak pierwsza i jak ostatnia, jak jedyna” – mówił bp Solarczyk, cytując słowa św. Matki Teresy z Kalkuty.

W niedzielę 12 czerwca 2022 r. ojcowie neoprezbiterzy odprawią w swoich rodzinnych parafiach Mszę św. prymicyjną.

foto: TOMASZ PASIEKA CSSR /WSD.REDEMPTOR.PL

BEATA MALEC-SUWARA
blank

Podobne artykuły

Back to top button