Sport

Pięć medali Mistrzostw Polski

Trzeci weekend sierpnia obfitował w znaczące sukcesy odniesione przez młodych sportowców zrzeszonych w BOSiR Brzesko. Z równolegle rozgrywanych Mistrzostw Polski w kręglach (Tuchola, 14-16 sierpnia) i pływaniu (Olsztyn, 15 sierpnia) przywieźli łącznie pięć medali.

15 sierpnia w jednym z akwenów olsztyńskiego jeziora Ukiel w Olsztynie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu na otwartych wodach. Rewelacyjnie spisała się reprezentacja BOSiR-u Brzesko.

W kategorii wiekowej 15 lat trenowana przez Marcina Kacera drużyna w składzie: Julia Dadej, Patrycja Smoleń, Patryk Gibuła wywalczyła brązowy medal w sztafecie 3 x 1250 metrów uzyskując czas 0:53,55. Złoty medal zdobyła ekipa MTP Kormoran Olsztyn, a srebrny UKP Polonia Warszawa. Julia Dadej i Patryk Gibuła wystartowali ponadto na dystansie 5 kilometrów. Julia ukończyła rywalizację na 9. miejscu, a Patryk dopłynął do mety na 12. pozycji.

Dzień później w Tucholi brzescy juniorzy młodsi startowali w finałach rozgrywanego tam krajowego czempionatu w kręglach, sięgając aż po cztery medale. Etatowy medalista i aktualny reprezentant kraju, tym razem wynikiem 1118 punktów wywalczył tytuł indywidualnego wicemistrza Polski. Dorównał mu Gabriel Zastawnik, który srebrny medal zdobył w sprintach. W tej samej konkurencji brązową medalistką została Izabela Cebula. Na trzecim podium medalowego podium stanęła też brzeska drużyna juniorów w składzie: Maciej Hamielec, Jakub Kuryło, Rafał Hajdo i Gabriel Zastawnik. Dwaj ostatni zostali zauważeni przez szkoleniowy sztab Polskiego Związku Kręglarskiego, o czym świadczy fakt powołania ich do szerokiej kadry narodowej juniorów młodszych.

– Te sukcesy to dla nas olbrzymia satysfakcja, bo stanowi dowód na to, że nasza inwestycja w sportowy rozwój brzeskiej młodzieży przynosi wymierne skutki – komentuje olsztyńskie i tucholskie wydarzenia burmistrz Tomasz Latocha – W miarę finansowych możliwości wspieramy wszystkie stowarzyszenia sportowe działające na terenie naszej gminy. Trzymamy się jednak wynikającej z przepisów zasady, według której dofinansowanie dotyczy tylko szkolenia dzieci i młodzieży. Efekty są widoczne. To przecież nie tylko kręgle i pływanie, ale też siatkówka w Gryfie Brzesko i piłka nożna w Can-Pack Okocimskim. Inwestujemy sporo w rozwój infrastruktury sportowej, dzięki czemu systematycznie wyrównują się szanse w każdej miejscowości wchodzącej w skład naszej gminy. Ruszyła budowa hali sportowej w Mokrzyskach, w dalszej perspektywie rozpatrujemy możliwość realizacji podobnych inwestycji w innych miejscowościach. Rozbudowujemy też sieć przyszkolnych boisk ze sztuczną nawierzchnią. Tylko w tym roku taki obiekt powstał w Jadownikach, właśnie kończy się budowa podobnego boiska w Sterkowcu, a już niebawem ruszą prace w Okocimiu. Dysponujemy szeroką grupą profesjonalnych instruktorów i trenerów, którzy wsparci odpowiednim zapleczem mogą w przyszłości wychować jeszcze wielu sportowców reprezentujących wysoki krajowy poziom. Nie zapominamy przy tym, że powszechne uprawianie sportu to przede wszystkim zdrowie i prawidłowy rozwój młodego pokolenia.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast