ADV
Wiadomości

Piknik wojskowy „Zostań Żołnierzem RP” z udziałem małopolskich terytorialsów

W Województwie Małopolskim odbędą się 2 pikniki: 15 sierpnia w Krakowie (13:00-19:00 Muzeum Archeologiczne) i w Biskupicach (11:00 – 18:00 Urząd Gminy). Czeka na Was szereg atrakcji m.in. wystawa sprzętu i uzbrojenia, tor przeszkód, żołnierski poczęstunek i wiele innych.

Na obydwa wydarzenia żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowali szereg atrakcji w ramach akcji „Dołącz do nas, zostań lepszą wersją siebie”. Zgodnie z hasłem każda chętna osoba będzie miała możliwość zapoznania się z wyposażeniem Terytorialsów i zadaniami, jakie na co dzień wykonują. Przygotowano umundurowanie i sprzęt wojskowy (kompletny mundur, hełm, gogle noktowizyjne, maska przeciwgazowa itp.). Przyjście na piknik jest niepowtarzalną okazją zobaczenia z bliska uzbrojenia między innymi: karabinka MSBS Grot, karabinu maszynowego UKM-2000, karabinu wyborowego BOR. Dużą atrakcją dla najmłodszych będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na wojskowym quadzie lub motocyklu.

Rekruterzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą do Państwa dyspozycji. Odpowiedzą na wszystkie pytania związane ze służbą, które rodzą wątpliwości u osób zastanawiających się, czy służba w piątym rodzaju Sił Zbrojnych RP jest dla nich. Takie spotkanie jest doskonałą okazją do zapoznania z żołnierskim rzemiosłem.
Jeżeli chcesz uzyskać odpowiedzi już dziś, wejdź na stronę rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpisz nazwę swojego powiatu.

Podczas pikników będą obecni mundurowi z wielu jednostek Sił Zbrojnych RP, którzy przedstawią charakter ich codziennej służby. Atrakcji będzie mnóstwo, zapraszamy do aktywnego i ciekawego spędzenia czasu wraz z rodziną!


por. Adam Trębacz
oficer prasowy

11 MAŁOPOLSKA BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ

Podobne artykuły

Back to top button