ADV
Wiadomości

Piknik Ratownictwa Medycznego, Pożarniczego oraz Technicznego w Łoniowej / zdjęcia

I Piknik Ratownictwa Medycznego, Pożarniczego oraz Technicznego odbył się 4 czerwca 2024 r. w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. Odbywały się szkolenia, warsztaty i pokazy ratownictwa medycznego, pożarniczego i technicznego, prezentacje technik wydobywania z pojazdów, pokazy wykorzystania broni palnej oraz jej obsługi,

Galeria zdjęć / KPP Brzesko <==

W sobotę, 4 maja 2024 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pojawili się na „Pierwszym Pikniku Ratownictwa Medycznego, Pożarniczego oraz Technicznego” zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łoniowej przy współpracy i pomocy Polskiej Fundacji Ratownictwa z Warszawy z siedzibą w Krakowie. Podczas pikniku odbyły się szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego, pożarniczego i technicznego.

Uczestnicy pikniku chętnie odwiedzali przygotowany przez policjantów namiot profilaktyczny, w którym znajdowało się stoisko z materiałami informacyjno-edukacyjnymi. Mundurowi rozdawali ulotki seniorom z cennymi poradami jak ustrzec się przed oszustami. Funkcjonariusze opowiadali o tym, w jaki sposób działają oszuści oraz jakie metody najczęściej stosują, aby wyłudzić od starszych osób pieniądze. Policjanci przekazywali również rady i wskazówki odnośnie bezpiecznego wypoczynku, szczególnie nad wodą. Poruszyli również zagadnienia związane z cybeprzestępczością oraz zagrożeniami w sieci. W rozmowie z mundurowymi osoby chętne mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w Policji, jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego. Nie brakowało również chętnych, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu.

Organizatorami Pikniku byli Ochotnicza Straż Pożarna w Łoniowej oraz Polska Fundacja Ratownictwa, Partnerami wydarzenia Województwo Małopolskie oraz Dębińskie Centrum Kultury, Patronatem Honorowym przedsięwzięcie objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Powiat Brzeski.

– Ratownictwo to działanie zespołowe, gdzie każdy ma kluczową rolę do odegrania. Wymaga to nie tylko umiejętności technicznych i wiedzy, ale także empatii i zaangażowania w pomoc innym w najtrudniejszych chwilach. Dziękujemy uczestnikom i sponsorom za udział i zaangażowanie w I Pikniku Ratownictwa Medycznego, Pożarniczego oraz Technicznego – podkreślają druhowie z OSP Łoniowa.

KPP Brzesko / OSP Łoniowa

blank

Podobne artykuły

Back to top button