ADV
SportWiadomości
Trending

PIŁKA NOŻNA ŁĄCZY – POMOC OKOCIMSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO DLA DZIECI Z UKRAINY

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie jako Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko włączyliśmy się w pomoc dla dzieci z Ukrainy.

Oferujemy bezpłatne zajęcia treningowe dla chłopców, dziewczynek i młodzieży z Ukrainy przebywających w naszej Gminie oraz Powiecie. Na chwilę obecną mamy 9 ukraińskich dzieci w wieku od 3 lat do 17 lat. Jesteśmy otwarci dla rodzin potrzebujących wsparcia i każdy rodzic, który zgłasza się do nas, aby zapisać dziecko na zajęcia treningowe otrzymuje dla swojego dziecka bezpłatny pakiet treningowy tj. spodenki, koszulka klubowa oraz obuwie sportowe – korki. Dodatkowo zaopatrujemy dzieci w odzież codziennego użytku, min.: buty, kurtki, odzież, plecaki.

Pomimo bariery językowej prowadzimy rozmowy z dziećmi zapisanymi do naszej Akademii jak również przedstawiamy naszych nowych ukraińskich zawodników drużynie w której będą uczestniczyć na zajęciach. Staramy się poznać ich potrzeby oraz udzielić odpowiedniego wsparcia, aby poczuły się dobrze w środowisku sportowym. Każde ukraińskie dziecko jest objęte opieką podczas treningu przez poszczególnych trenerów oraz zaopatrzone w wodę mineralną. Oferta zajęć sportowych to propozycja odskoczni od zmagań z trudną rzeczywistością, w jakiej znalazły się przybywające do nas dzieci.

Elżbieta Rysak – Wiceprezes ds organizacyjnych

Podobne artykuły

Back to top button