ADV
Wiadomości

Plac Targowy w Brzesku wznawia swoje funkcjonowanie

Od wtorku 21 kwietnia 2020 r. miejskie targowisko w Brzesku wznowiło swoje działanie. Jak informują Brzeskie Zakłady Komunalne według rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020, poz. 658) na placu targowym może przebywać w tym samym czasie, nie więcej niż 3 osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży, z wyłączeniem osób stanowiących obsługę tych obiektów, placówek, targowisk oraz straganów.

Zarówno handlujący, jak i klienci zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących regulacji w zakresie zachowania bezpieczeństwa oraz zakrywania twarzy i nosa. Przypomina się także o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa przy sprzedaży żywności – m.in. dezynfekcji rąk po każdym kontakcie z pieniędzmi i podawaniu produktów przez sprzedającego.

Największe „oblężenie” plac targowy przeżywał zazwyczaj w dni targowe – a więc we wtorki oraz piątki. To popularne i lubiane przez mieszkańców powiatu brzeskiego miejsce zakupów – niemniej w ostatnich latach zainteresowanie zakupami w tym miejscu nieco się zmniejszyło ze względu na zmianę preferencji zakupowych. 

Targowisko miejskie w Brzesku było zamknięte od 16 marca 2020 r.  ze względu na wprowadzone ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. 

IB / BZK

Podobne artykuły

Back to top button