ADV
Powiat TarnowskiSportWiadomości
Trending

Po medale i doświadczenie / zdjęcia

Kolejny udany weekend startowy za pływakami Uczniowskiego Klubu Sportowego Peyomi Tarnów. Tym razem podopieczni trenerów Sylwii i Szymona Szwieców reprezentowali region podczas mocno obsadzonych zawodów O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W rywalizacji wzięło udział kilkuset pływaków reprezentujących 27 klubów. Tarnowianie wypadli bardzo dobrze, zdobywając pięć medali, poprawiając rekordy życiowe oraz zdobywając doświadczenia w nowej dla nich konkurencji – 100 metrów stylem zmiennym.

Trenerzy UKS Peyomi do Myślenic zabrali tym razem dziewięcioro pływaków z roczników 2010-2012. W skład drużyny weszli: Bernard Bałut, Kacper Cholewa, Laura Czuchra, Nina Giebał, Maja Grajdura, Tobiasz Kopa, Liliana Książczyk, Maja Lipa i Samuel Stawarz.

Pięcioro z nich z Myślenic wróciło z medalami: Liliana Książczyk zdobyła „złoto” na dystansie 50 m stylem klasycznym, Kacper Cholewa również „złoto” na dystansie 50 m motylkowym, srebrne medale wywalczyli: Maja Grajdura (50m motylkowym) oraz Samuel Stawarz (50 m klasycznym), a brąz dołożyła Laura Czuchra (50 m motylkowym).

– Gratulujemy medalistom, bo dali z siebie wszystko i ich wyniki muszą budzić uznanie, ale – jak już wiele razy podkreślaliśmy – w tym wieku wyniki nie są najważniejsze. Ważniejsze jest ciągłe rozwijanie techniki, systematyczny progres i zapał do ciężkiej pracy, a tego naszym podopiecznym na szczęście nie brakuje. To ważne, by oceniając ich starty pamiętać, że często rywalizują z dziećmi trenującymi od wielu już lat w ramach szkół mistrzostwa sportowego, dlatego dla nas ważniejsze jest poprawianie własnych rekordów życiowych i zdobywanie kolejnych doświadczeń startowych. To najbardziej wiarygodny miernik postępu i patrząc przez ten pryzmat z wszystkich naszych zawodników jesteśmy bardzo dumni – tłumaczą trenerzy.

Nowe doświadczenia mogli zdobyć m.in. Laura, Tobiasz i Samuel, którzy debiutowali w Myślenicach w nowej dla siebie konkurencji – 100m stylem zmiennym.

– W stosunkowo krótkim czasie udało nam się zbudować prawdziwą drużynę, utalentowanych, pracowitych, wesołych, ambitnych i wspierających siebie wzajem dzieci. Zajęcie 8 miejsca w stawce 27 drużyn biorących udział w niedzielnych zawodach to naprawdę duże osiągnięcia, a wierzę, że najlepsze jeszcze przed nami – dodają Sylwia i Szymon Szwiecowie.

Kolejne zawody z udziałem pływaków Peyomi zaplanowano na kwiecień.

Pełne wyniki z Myślenic poniżej:

XXIII Zawody Pływackie Puchar Burmistrza MiG Myślenice

Więcej informacji na temat UKS Peyomi na Facebooku (Peyomi-Swim-Team), Insagramie (peyomi.swimteam) oraz pod adresem: peyomiacademy@gmail.com

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button