ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Po pościgu za fordem zatrzymano dwie poszukiwane osoby

W nocy bocheńscy policjanci podjęli pościg za fordem, którym podróżowały osoby zakłócające porządek publiczny. Okazało się że kierowca prowadził po spożyciu alkoholu. Wśród 5 pasażerów był 2 dwóch poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

O godzinie 2:30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał zgłoszenie dotyczące zakłócenia porządku publicznego. Na miejscu interwencji, funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli forda focusa, w którym przebywało sześć osób. Wśród nich były opisane z zgłoszeniu osoby. Osoby te były znane policjantom. Według wiedzy funkcjonariuszy były one poszukiwane celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Kierujący tym samochodem na widok umundurowanych funkcjonariuszy gwałtownie odjechał, a policjanci ruszyli za nim w pościg. Nadawane w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia do zatrzymania się nie przyniosły rezultatu – kierujący fordem nie zatrzymał pojazdu i kontynuował ucieczkę. W jej trakcie kilka razy stracił panowanie nad pojazdem uderzając o krawężnik i powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Ucieczka forda zakończyła się kilka ulic dalej, gdyż stan pojazdu uniemożliwiał dalszą jazdę. Przebywające w samochodzie osoby próbowały oddalić się pieszo, jednak zostali zatrzymani przez policjantów. Wszystkie osoby przebywające w fordzie zostały wylegitymowane. Po weryfikacji ich danych potwierdzono, że z grona sześciu osób uciekających w samochodzie, dwie były poszukiwane. To 21 i 23-letni mieszkańcy Bochni. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego. Konsekwencje prawne poniesie także kierujący fordem 22-letni mieszkaniec Bochni. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli mimo wydanego polecenia oraz kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Samochód został dokładnie przeszukany. Mężczyźni przewozili w pojeździe niebezpieczne narzędzia – maczetę, nóż kuchenny z ostrzem o wielkości 20 cm, gaz pieprzowy oraz pałkę teleskopową.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button