ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Pobili bezdomnego i zabrali mu telefon

W sobotę (5.06) przed drugą w nocy w Tarnowie, w rejonie starego szpitala, bezdomny mężczyzna został zaatakowany przez dwóch tarnowian w wieku 19 i 29-lat, którzy skradli jego telefon komórkowy. Za kradzież rozbójniczą odpowiedzą przed tarnowskim sądem. Grozi im do 10 lat więzienia.

W sobotę w nocy 34-latek mieszkaniec podszedł do grupki osób spożywających alkohol, z których jeden zabrał mu komórkę. Kiedy mężczyzna zażądał zwrotu swojej własności został potraktowany pięściami i kopniakami. Po tym dwójka agresorów uciekła. Napadnięty pobiegł do najbliższej stacji paliw, skąd zadzwonił po policję. Kilka chwil później mundurowi z komisariatu Tarnów-Centrum byli już na miejscu. Podczas penetracji terenu, na ulicy Krupniczej sprawcy zostali zatrzymani. 34-latek bez trudu zidentyfikował napastników.

Nietrzeźwi agresorzy trafili do policyjnego aresztu, z którego w niedzielę doprowadzono ich do tarnowskiej prokuratury. Usłyszeli tam zarzuty kradzieży rozbójniczej, zagrożonej nawet 10-letnim pobytem w więzieniu. Prokurator zdecydował o objęciu ich obu policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do ofiary. Niestety 34-latek nie będzie mógł więcej korzystać z telefonu. W trakcie ucieczki sprawcy zniszczyli należący do niego przedmiot.

policja.gov.pl
REKLAMA

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast