ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Pocisk moździerzowy w hałdzie ziemi

Niemiłą niespodzianką okazała się dostawa ziemi do jednego z mieszkańców Ciężkowic. Wraz z ziemią dostawca przywiózł pocisk moździerzowy.

We wtorek podczas wyrównywania terenu mieszkaniec Ciężkowic odkrył, że wraz z dostarczoną ziemią, potrzebną do wyrównania terenu, jej dostawca przywiózł pocisk moździerzowy. Przedmiot został zidentyfikowany przez policjantów zespołu minersko-pirotechnicznego z tarnowskiej komendy po tym, jak zostali oni zawiadomieni przez właściciela posesji. Informacja trafiła do saperów z Rzeszowa, którzy jeszcze tego samego dnia przyjechali na miejsce i zabrali niewybuch, by zneutralizować go na wojskowym poligonie.

Tarnowscy policjanci przypominają, że w przypadku takich znalezisk należy zachować spokój i pod żadnym pozorem nie próbować samemu interweniować, takiego przedmiotu przesuwać, przemieszczać, a z pewnością nie przenosić.

To co możemy jedynie zrobić – to oznaczyć miejsce takiego znaleziska, zawiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy, a następnie przybyłemu patrolowi wskazać to niebezpieczne miejsce.

policja.gov.pl

blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button