ADV
Wiadomości

„Podaruj Kroplę Miłości” – akcja krwiodawstwa w Łoniowej / 11 lutego 2023 r.

Ochotnicza Straż Pożarna w Łoniowej oraz Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli na kolejną Walentynkową akcję krwiodawstwa „Podaruj Kroplę Miłości”, która odbędzie się w sobotę 11 lutego od godziny 8:30 do 12:30 w Remizie OSP Łoniowa.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Krew jest bezcennym lekiem ratującym ludzkie życie, którego nie da się wytworzyć syntetycznie, dlatego każda kropla jest na wagę złota.

Dla uczestników akcji organizatorzy przewidzieli 2 bilety na zabawę, która odbędzie się w tym samym dniu od godziny 19:00 oraz specjalny prezent upominkowy.

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

Serdecznie zapraszamy!

Gmina Dębno / IB

VIDEO

PLAKAT

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Back to top button