ADV
1
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Policjanci grupy Speed odebrali piratom drogowym prawa jazdy

W zaledwie 60 minut policjanci grupy speed zmuszeni byli odebrać 4 kierowcom prawa jazdy w związku ze znacznym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się kierowca mercedesa, który jechał 116 km/h. Natomiast na długo zapamięta swoją jazdę kierowca, który popełnił to samo wykroczenie w recydywie.

Zgłaszane przez mieszkańców informacje, między innymi za pośrednictwem KZMB (Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa), o przekraczaniu prędkości przez kierowców są na bieżąco sprawdzane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie. Tylko w niedzielę 12.11 w zaledwie 60 minut w Otfinowie policjanci przed południem zatrzymali czterech kierowców, którym zabrakło wyobraźni i pędzili swoimi osobówkami ponad 100 km/h, gdzie prędkość został ograniczona do 50 km/h zgodnie z obowiązującymi przepisami jazdy w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-latek z powiatu tarnowskiego, który jechał z prędkością 116 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 66 km/h. Został on ukarany mandatem karny w wysokości 2000 złotych, a jego konto powiększyło się o 14 pkt karnych.

Dwóch kolejnych kierowców, jeden z powiatu tarnowskiego, a drugi obywatel Ukrainy przekroczyli prędkość odpowiednio o 52 i 51 km/h. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 złotych, a konta tych kierowców wzbogaciły się o 13 punktów karnych.

Czwarty kierowca, 34-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i 13 punktami karnymi za przekroczenie prędkości o 57 km/h. Mężczyzna popełnił takie samo wykroczenie w przeciągu dwóch lat od ostatniego ukarania, w związku z tym został ukarany jako „recydywista” i nałożono na niego grzywnę w podwójnej wysokości.

Pozostaje ponowienie apelu o stosowanie prędkości do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Spowoduje to uniknięcie odpowiedzialności wykroczeniowej związanej z ich naruszeniem.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button