ADV
blank
WiadomościWideo

Policjanci z Brzeska i Krakowa rozbili gang handlarzy narkotyków. Zatrzymano m.in. dwie mieszkanki Powiatu Brzeskiego

Małopolscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową rozpracowali grupę przestępczą, handlującą narkotykami. Zatrzymanych zostało 7 podejrzanych, u których łącznie zabezpieczono ponad 3 kg środków odurzających i psychotropowych o czarnorynkowej wartości sięgającej 300 tys. zł. Wobec wszystkich zostały zastosowane środki zapobiegawcze.

W środę (4 października 2023 r.) policjanci Wydziału do zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku i Komisariatu Policji V w Krakowie przeprowadzili na terenie Krakowa i pow. brzeskiego realizację,  w wyniku której rozbili siatkę handlarzy narkotyków.

Funkcjonariusze jednocześnie weszli do 4 mieszkań, zatrzymując łącznie 7 osób w wieku od 17 do  41 lat. Do działań w Krakowie zaangażowani zostali małopolscy kontrterroryści, którzy siłowo otworzyli drzwi lokum, zajmowanego przez 38-latka, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. Mężczyzna w popłochu pozbywał się dowodów, wyrzucając przez okno hermetycznie zamknięte woreczki z narkotykami. Po wejściu do środka kryminalni zatrzymali dilera i jego 41-letnią wspólniczkę. W mieszkaniu oraz w rejonie bloku, z którego mężczyzna  wyrzucił „towar”,  policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 3200 g środków odurzających i psychotropowych, w tym: metamfetaminę, amfetaminę, mefedron i klefedron, których czarnorynkowa wartość sięgnęła 300 tys. zł.  W mieszkaniu tym kryminalni zabezpieczyli również 26 tys. zł na poczet przyszłej kary. Para usłyszała zarzuty posiadania i  wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także wymuszenia rozbójniczego. Śledczy ustalili, że od roku prowadzili swój nielegalny biznes. Dodatkowo mężczyzna odpowie za swoje czyny w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa.

Pod innym krakowskim adresem w ręce stróżów prawa wpadł 26-letni amator marihuany. U niego policjanci zabezpieczyli susz konopi indyjskich oraz pieniądze w kwocie 3 tys. zł na poczet przyszłej kary.  Kolejne zatrzymania miały miejsce w pow. brzeskim. W jednym z domów policjanci zatrzymali 37-letnią kobietę wraz z 17-letnią córką oraz ich 26- letniego znajomego, przy którym znaleziono marihuanę i mefedron. Kobiety były zaangażowane w dystrybucję narkotyków, w szczególności mefedronu. W ich domu znaleziono marihuanę, mefedron i metamfetaminę.  Według ustaleń śledczych, obie w ciągu 4 miesięcy przestępczej działalności wprowadziły na czarny rynek co najmniej 12 kg mefedronu. W ich asortymencie znajdowała się także marihuana.  Transakcje najczęściej odbywały się na terenie posesji przedsiębiorczych kobiet.  W tym samym czasie w swoim miejscu zamieszkania został zatrzymany też 23-latek, który zaopatrywał matkę z córką w narkotyki.  W tym przypadku sprzedaż odbywała się zazwyczaj w rejonie stacji benzynowych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Wobec wszystkich podejrzanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze.

Wobec 38-letniego krakowianina oraz dwóch mieszkanek pow. brzeskiego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Pozostali zostali objęci dozorem Policji, a także zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe.

Za posiadanie i handel znaczną ilością narkotyków grozi do 12 lat więzienia, a wymuszenie rozbójnicze zagrożone jest karą  do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Małopolska Policja

 

VIDEO

Galeria zdjęć
blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button