ADV
Wiadomości

Policjanci z Brzeska uczcili 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W środę, 11 listopada 2020 roku, w 102 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, mł. insp. Bogusław Chmielarz w imieniu brzeskich policjantów oraz pracowników cywilnych złożył kwiaty przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Pomnik Nieznanego Żołnierza poległego za Ojczyznę w latach 1914-1920 znajduje się przed zabytkowym cmentarzem parafialnym w Brzesku. Miejsce to jest poświęcone uczczeniu pamięci mieszkańców ziemi brzeskiej zamordowanych w Niemieckich obozach koncentracyjnych i więzieniach oraz w hołdzie żołnierzom niezłomnym, ofiarom represji komunistycznych na ziemi brzeskiej w latach 1945-1948, oraz mieszkańcom gminy Brzesko zamordowanymi przez NKWD w 1940 roku. Hołd oddano także policjantom poległym w służbie.

Był to czas, kiedy ten patriotyzm mogliśmy wspólnie zademonstrować w szczególny sposób, ale w zgodzie z rozsądkiem i należną aktualnym wydarzeniom powagą.

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – Józef Piłsudski

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button