ADV
Wiadomości
Trending

Policjanci z góry obserwowali zachowania kierowców

Funkcjonariusze bocheńskiej drogówki prowadzą na co dzień liczne działania mające poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu bocheńskiego. W ostatnim czasie do akcji pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” czy akcji „Prędkość” dołączyły działania z policyjnym dronem. Dzięki możliwości obserwacji jezdni przy pomocy tego urządzenia mundurowi reagowali na wykroczenia popełniane na skrzyżowaniu dróg w Siedlcu.

W poniedziałek (17 czerwca br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzili działania z wykorzystaniem drona. Bocheńscy mundurowi przy użyciu tego urządzenia reagowali na wykroczenia popełniane przez kierowców w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej 967 z drogą powiatową 2021K w miejscowości Siedlec, gdzie w przeszłości miały miejsce zdarzenia drogowe związane z nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu. Głównym celem prowadzonej akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na kontrolowanym odcinku.

Podczas działań dzięki możliwości śledzenia zachowania kierowców „z góry” funkcjonariusze ujawnili 21 wykroczeń. 17 z nich związane było z niedostosowaniem się do znaku B-20 STOP. Trzech kontrolowanych kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, a jedna z nich nie miała uprawnień do kierowania pojazdami.

Były to kolejne tego typu działania przeprowadzone w tym miejscu.

policja.gov.pl

blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button