ADV
blank
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Pomoc dla pogorzelców z Leksandrowej

W nocy 19 grudnia 2020 r. przed Świętami Bożego Narodzenia uległ zniszczeniu budynek mieszkalny w Leksandrowej (Gmina Nowy Wiśnicz). Mimo podjętej akcji gaśniczej straty są bardzo duże – szacowane na ponad 250 tysięcy złotych. Dlatego też zwracamy się do Naszych czytelników z apelem o pomoc dla pogorzelców.

19 grudnia 2020 r. w sobotni wieczór o godzinie 17.40 strażacy zostali zadysponowani do pożaru poddasza domu jednorodzinnego w Leksandrowej (w pobliżu basenu letniego). Po dotarciu na miejsce zastępu OSP Nowy Wiśnicz rozpoczęto akcję gaśniczą. Następnie na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z JRG KP PSP w Bochni oraz OSP Stary Wiśnicz, OSP Wiśnicz Mały, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne oraz Policja. Pożar gaszony był także przy użyciu podnośnia hydraulicznego.

Podczas pożaru tego co nie strawił ogień, zniszczyła woda. Pozostały same mury. Marzeniem rodziny jest jak najszybsza odbudowa domu, aby rodzice mogli znowu w nim zamieszkać.

– Całe życie uczyli nas, że należy pomagać i sami tak robili. Jak się okazało los bywa bardzo przewrotny i teraz sami prosimy o pomoc.

Wiemy, że dzisiaj są bardzo trudne czasy, ale wiemy też, że Wielkie Rzeczy tworzone są przez Małe Gesty. Wiarę, nadzieję i siłę dają nam codziennie ludzie, którzy stają na naszej drodze i pomagają bezinteresownie – pisze Anna Wołoch organizatorka zbiórki.

Jeżeli możesz – wspomóż pogorzelców z Leksandrowej.

Zrzutka:

Cel zorganizowanej zrzutki to 100 000 zł, jak do tej pory 14 osób wpłaciło 3 401 zł. Liczy się każda nawet najdrobniejsza wpłata i okazane serce dla pogorzelców.

foto: zrzutka

IB / zrzutka / OSP Nowy Wiśnicz

blank

Podobne artykuły

Back to top button