Wiadomości

Pomoc pogorzelcowi z Wojakowej – można jeszcze pomóc

Wójt Gminy Iwkowa i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwkowej serdecznie dziękują za środki uzbierane na pomoc dla mieszkanki Gminy Iwkowa, która w wyniku pożaru w dniu 27 listopada 2020 straciła dom. Hojność darczyńców jest bardzo duża, ale wydatki związane z przygotowaniem domu do zamieszkania są niemałe, dlatego tez prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie.

Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom, którzy wspomogli osobę poszkodowaną w pożarze w Wojakowej udało się uzbierać 10 540 zł. Pieniądze te zostały wpłacone na konto pogorzelca i przeznaczane będą na wydatki związane z adaptacją terenu pod domek, doprowadzenie bieżącej wody, wykonanie instalacji hydraulicznej i kanalizacji oraz elektrycznej w domku, którego zakup pokryła Parafia Wojakowa. Przed oddaniem do użytku domek będzie wymagał ocieplenia i wykonania konstrukcji dachu i pokrycia.

Przypomnijmy – pod koniec listopada w Wojakowej doszło do pożaru domu mieszkalnego. Mimo podjętej akcji gaśniczej swój dobytek i mienie straciła samotna, niepełnosprawna kobieta.  Parafia Wojakowa zakupiła jej mały domek całoroczny, ale jest potrzebna pomoc w jego adaptacji i wykończeniu. Obecnie przygarnęli ją ludzie dobrej woli. Mieszkanka spalonego domu bardzo pragnie przebywać w swoim środowisku wśród ludzi, do których ma zaufanie.

W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej gorąco apeluje i prosi wszystkich, którzy maja możliwość o pomoc finansową poszkodowanej.

Wsparcie pieniężne można przekazać na konto pogorzelca na numer konta:

Bank Spóldzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Czchowie Filia w Iwkowej

75 8589 0006 0090 0359 8395 0001

z dopiskiem „Pomoc pogorzelcowi z Wojakowej.

Za wszelkie wsparcie udzielone poszkodowanej z góry bardzo serdecznie dziękujemy.

W wyniku pożaru domu mieszkanka Gminy Iwkowa straciła dom – pomóżmy jej!

 

Nt pożaru pisaliśmy w artykule:

Wojakowa / Pożar drewnianego domu / 27 listopada 2020 r. <==

IB / Iwkowa

PLAKAT

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast