ADV
ReligiaWiadomości

Porąbka Uszewska. W sanktuarium modlili się w intencji chorych / zdjęcia

W sobotę 11 lutego 2023 r. podczas uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej z Lourdes w jej sanktuarium w Porąbce Uszewskiej modlono się za chorych i opiekujących się nimi w placówkach służby zdrowia i domach.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski, który przypomniał, że tegoroczny Światowy Dzień Chorego jest obchodzony pod hasłem „Miej o niego staranie”, zaczerpniętym z przypowieści Jezusa o miłosiernym Samarytaninie.

– Oby choroby naszych bliskich nam nie spowszedniały, oby codzienna rutyna nie uczyniła nas bezdusznymi na cierpienie bliźnich – przestrzegał biskup.

Kaznodzieja podkreślił, że obok chorób ciała nie brakuje dzisiaj chorób ducha, które powodują, że samo życie staje się nieznośne.

– To też jest cierpienie, które domaga się naszej miłości, troski, pomocy, bliskości i współczucia.

Naśladujmy w tym Maryję, która w Kanie Galilejskiej, dyskretnie, bez rozgłosu poprosiła Jezusa o cud. Naśladujmy Szymona Cyrenejczyka, który niósł jedynie cząstkę cierpienia Pana, a mimo to został zapamiętany przez Ewangelię. Naśladujmy mężczyzn, którzy przez dach spuścili przed Jezusa łoże z cierpiącymi paralitykiem, dając dowód, że pomaganie jest twórcze i może zaskoczyć swą pomysłowością.

Współczucie pomaga nam „wymyślać” sposoby, jak pocieszać chorych, a o resztę już Pan Bóg się zatroszczy – mówił bp Salaterski.

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Podobne artykuły

Back to top button