ADV
Kultura

Porąbka Uszewska – wspaniały weekend, pełen tradycji i folkloru / zdjęcia

W ubiegły weekend, 6-7 lipca 2004 r., na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się Porębecka Biesiada Smaku i Folkloru. Tradycyjnie głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Dębno. W tym roku nie zabrakło również sportowych zmagań, ponieważ w sobotę odbyły się gry i zabawy piłkarskie oraz mecze piłki nożnej, które dostarczyły niesamowitych wrażeń. Tego samego dnia odbyła się również zabawa taneczna pod gwiazdami.

Galeria zdjęć <==

W niedzielę na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola z Porąbki Uszewskiej, a także lokalna młodzież, którzy śpiewem i tańcem umilali czas wszystkim zebranym. Występy były pełne energii i radości, co wprowadziło wspaniałą atmosferę, a publiczność nagradzała młodych artystów gromkimi brawami. Podczas biesiady wystąpiły również Zespoły Regionalne, takie jak „Ocalić od zapomnienia”,”Niedźwiedzoki” oraz „Porąbcoki” z Porąbki Uszewskiej, które przyciągnęły uwagę widzów swoimi barwnymi strojami i tradycyjną muzyką. Nie zabrakło także Heligonisty z Woli Dębińskiej Józefa Świstaka, który swoim programem biesiadnym porwał publiczność do tańca.

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swoje umiejętności i zaangażowanie w pielęgnowanie tradycji.

Gwiazdą wieczoru był Zespół „Rożnowioki” z Rożnowa, który zachwycił publiczność swoim programem lachowskim. Ich występ był pełen pasji i zaangażowania, a tradycyjne stroje dodały uroku całemu pokazowi.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button