ADV
Wiadomości
Trending

Pościg drogami Powiatu Brzeskiego za samochodem osobowym / 6 stycznia 2023 r.

W piątek 6 stycznia 2023 r. ok. godz. 20.30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili pościg za kierującym bmw, który w miejscowości Uszew nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał przed policją przez kilkanaście kilometrów. Na szczęście w czasie pościgu nikt nie ucierpiał, jednak wielu kierowców sygnalizowało, że na swojej drodze mijali uciekający samochód.

– W Woli Dębińskiej mężczyzna porzucił pojazd. Policjanci wykonali oględziny pojazdu, zabezpieczyli ślady i wykonali czynności z udziałem czterech osób, które podróżowały z kierującym – informuje Ewelina Buda oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 178b kodeksu karnego. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Art. 178b Kodeksu karnego

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

foto; Maciej Mazur

IB

Podobne artykuły

Back to top button